Tak jako na každých stránkách výrobců dřevostaveb, tak i na našich naleznete důvody proč zvolit dřevostavbu. My ale přidáme i další objektivní argumenty, které mnoho našich konkurentů neuvádí.

Dřevostavby – ty nejznámější fakta a mýty

  • Výborné tepelněizolační schopnosti dřevostavby. Tento argument platí pouze v případě, že dřevostavbu dobře zateplíte (i dobře zaizolovaný zděný dům má dobré tepelněizolační vlastnosti). V našem případě jsou stěny se svými tepelněizolačními vlastnostmi na hodnotách nízkoenergetického domu již ve standardu – tedy U=0,17 W/m2K.
  • Nízká akumulace tepla ve stěnách – může být nevýhodou, nicméně pakliže máte stavbu dobře zaizolovanou, necítíte pokles teploty při výpadku vytápění. Naopak – pro dosažení požadované tepelné pohody stačí díky nízkým akumulačním vlastnostem stěn velmi krátká doba k dovytopení, můžete tedy dům vytápět velmi flexibilně (vypínat topení v případě nepřítomnosti, například v zaměstnání, víkendy, v noci).
  • Příjemné vnitřní klima – obvyklý argument, ale nicneříkající. Příjemné vnitřní klima je dáno minimálně vnitřní teplotou, vlhkostí, způsobem předávání tepla, intenzitou větrání apod. Při použití malé tloušťky izolací (na hranici požadavku normy) a přenosu tepla obyčejnými přímotopnými panely se rozhodně příjemně cítit ve své dřevostavbě nebudete. V našem standardu naleznete jak vytápění se sálavým způsobem předávání tepla, dostatečnou izolaci obálky domu, ale také difůzně otevřenou skladbu stěn včetně rekuperace.
  • Dodáváme nízkoenergetické a pasivní dřevostavby. Obvyklý marketingový slogan většiny firem, které buď nemají znalost problematiky, nebo mají dobře promyšlený marketing. Nízkoenergetický dům je takový, který má hodnotu měrné potřeby tepla na vytápění menší než 50 kWh/m2. Tato hodnota udává potřebu tepla v kWh na vytápění 1m2 vytápěné plochy budovy za rok. Proč je pak většina klientů překvapená, když v rámci průkazu energetické náročnosti budovy nalezne hodnotu třeba i dvojnásobnou a zařazení svého domu do kategorie C – ÚSPOKOJIVÁ? Hodnotu měrné potřeby tepla určuje nejen tloušťka izolace v obálce domu, ale také plocha a orientace zasklení, dále samozřejmě rekuperace, která je stále opomíjenou záležitostí a bez které se na hodnoty NED nedostanete.
     

Výhody a nevýhody dřevostavby

Rychlá realizace dřevostavby a větší užitná plocha

  • Rychlý a pružný systém výstavby. Většinu dřevostaveb jsme schopni zrealizovat v termínu do 4-5 měsíců od předání staveniště. Dům vám předáme hotový na klíč nebo ve stupni rozestavěnosti dle vašich možností.
  • Užitná plocha domu. Naše stěna zabírá ze základové desky 25 cm. Srovnejte s například se zděnou výstavbou, kde vám nosné stěny zabírají mnohem více a užitná plocha domu je menší – každý m2 vás přitom stojí desetitisíce.

Chcete začít stavět? Kontaktujte nás a ušetřete.