Jestliže se rozhodujete pro dřevostavbu, určitě byste měli vzít do úvahy následující argumenty, které stojí pro tento stavební materiál. Dále píšeme i o hlavních výhodách a nevýhodách dřevostaveb.

Hlavní výhody při realizaci dřevostavby:

 • ekologie – dřevo je ekologický, plně recyklovatelný materiál. Uhlíková stopa, kterou zanechá výstavba Vašeho domu, bude ve srovnání se zděným domem minimální.
 • rychlost výstavby – běžný rodinný dům na klíč do 150m2 užitné plochy realizujeme do 5-6 měsíců, případně i dříve při eliminaci betonových podlah (náhrada suchými podlahami).
   
 • více podlahové plochy – nosná stěna z profilů 6×12, 4×14 či 6×16 „zabere“ na základové desce mnohem méně prostoru než konvenční zděná. Klient získává tedy další drahocenné m2 navíc.
   
 • variabilita výstavby – stavíme systémem 2by4 letmou montáží na stavbě – i v průběhu není problém přesouvat jednotlivé příčky, posunout dveřní otvory apod.
 • tepelněizolační vlastnosti – stěny jsou ve standardu zaizolovány s U=0,17, okna pak s trojskly. Již ve standardu tedy dbáme o vysoký tlak na úsporný provoz rodinného domu, protože nejvýhodnější ušetřená koruna za vytápění je ta, kterou nemusíte vyrobit.
   

Rodinné dřevostavby na klíč

Chcete začít stavět? Kontaktujte nás a ušetřete.