Dřevostavby na patkách 3+1

Dřevostavby 3+1Než se pustíme do samotné realizace stavby dřevostavby, je zapotřebí si rozmyslet, jaké základy dřevostavby zvolíme. V dnešní době se často staví dřevostavby na betonové základy. Určitou novinkou v této problematice je stavba dřevostavby na tak zvané patky. Tento způsob je lacinější, avšak musíme počítat s tím, že dřevostavby, které jsou umístěny na patkách, musí být menších rozměrů, nejvhodnější jsou dřevostavby o velikosti 3+1. Samotné dřevostavby jsou samy od sebe stavby lehké, ale pokud se rozmýšlíme nad stavbou dřevostavby větších rozměrů, musíme počítat i s tím, že tato stavba bude potřebovat bytelné základy, nikoliv umístění na patky.
 

Menší baráček na patky, větší na základy

Výstavba betonových patek je oproti klasickému betonovému základu levnější, ale musíme počítat s extra nákladem na nosný podlahový rošt a vyšší vrstvu izolace. Výhodou je, že pod samotnou dřevostavbou vznikne úložný prostor. Tyto dřevostavby bývají méně náchylné na vlhkost uvnitř domu a jsou dobře izolovány, jelikož nejsou umístěny přímo na zemi a tudíž mohou dobře tzv. dýchat.

Dřevostavby o rozměrech 3+1 jsou navrženy tak, aby uspokojily běžnou rodinu a poskytly jim dostatek místa a pohodlí. Tyto typy dřevostaveb jsou nízkoenergetické. Pokud jste se tedy rozhodli realizovat stavbu dřevostavby, dřevostavby o velikosti 3+1 na patkách jsou tím nejlepší řešením pro Vaší rodinu.

Chcete začít stavět? Kontaktujte nás a ušetřete.