Rozdíl mezi difůzně otevřenou a uzavřenou stěnou

Standard našich dřevostaveb jsme postavili na třech úrovních lišící se použitou technologií resp. skladbou obálky domu. Velice rádi s Vámi projdeme na osobní schůzce všechny výhody/nevýhody jednotlivých konstrukcí včetně zkušeností našich klientů.

Levnější difůzně uzavřená stavba

Standardní systém, nelišící se od běžné konkurence. Základem je dobře známá polystyrenová fasáda a parotěsná folie na vnitřním líci stěny (pod instalační předstěnou). Standardně obsahuje stěna 24 cm izolantu, na přání samozřejmě více. 80% dřevostaveb je postaveno v ČR touto technologií, není ji třeba zatracovat. 

Výhody: Nižší cena ve srovnání s ostatními technologiemi, ale stejné náklady na vytápění, nejnižší pořizovací náklady při dosažení pasivního standardu (levný EPS na fasádě).

Nevýhody: Horší tepelná stabilita v létě oproti ostatním konstrukcím, spoléhání se na dobře prolepenou parotěsnou folii.

Dřevostavby na klíč

Sofistikovaná difůzně otevřená konstrukce

Certifikovaný systém, bez parozábran, výtečná letní i zimní tepelná stabilita. Více o technologii dřevostavby zde. Oproti konkurenci je v našem pojetí difůzně otevřený i strop, nejedná se tedy o hybrid s parotěsnou folií na stropě. 

Výhody: Šetrná k životnímu prostředí, v zimě dokáže regulovat vnitřní klima, lepší vlastnosti při vlhkostní havárii.

Nevýhody: Vyšší cena, při nutnosti schovat boxy žaluzií/rolet do fasády cenově výhodnější nahrazení Pavatextu fasádní minerální vatou.

 

CLT panel

Masivní dřevěné panely vždy v difůzně otevřené skladbě jsou hudbou budoucnosti. Výborné vlastnosti ve statice a akustice, možnost nahradit konstrukční kvalitu pohledovou.... Více zde.

Výhody: Jednoznačně nejzdravější vnitřní prostředí bez parotěsných folií či OSB desek, skvělé statické a akustické vlastnosti, za minimální příplatek možno mít stěny v dřevěném pohledovém provedení.

Nevýhody: Nejdražší ze všech technologií, dosáhnout pasivního standardu za nejvyšší cenu oproti ostatním technologiím dřevostaveb.

Chcete začít stavět? Kontaktujte nás a ušetřete.