Tipy a doporučení pro výstavbu dřevostaveb

Nyní se nacházíte v sekci poradny zaměřené na nejrůznější tipy a doporučení pro výstavbu dřevostaveb. Veškeré dotazy, které směřují k tomuto tématu, zodpovídáme do 2-3 pracovních dnů. Pokud jste nenašli odpověď na Váš dotaz již v zodpovězených otázkách, kontaktujte nás. Děkujeme.

  • Jaký typ vchodových dveří a oken si je nejvhodnější pořídit do dřevostavby?

Plastová či dřevěná okna, každý klient volí dle svého uvážení. Cenově výhodnější budou vždy plastová, která se dají díky dřevodekorům či nástřikům ladit do mnoha podob.


  • Jaké je nejvhodnější vytápění pro dřevostavbu?

Bohužel není nejvýhodnější vytápění, každý klient má jiné preference, proto vždy vybíráme to nejlepší řešení. V každé nabídce vám naceníme všechny druhy vytápění. 


  • Jaké dřevo používáte na stavbu dřevostavby?

Smrkové, v ČR vytěžené, vysušené a vše v kvalitě KVH. Nešidíme stavbu jako konkurence používáním mokrého dřeva nebo jen vysušeného bez certifikace.


  • Uvádí se, že je dřevostavba ekologická. Je to jen proto, že se používá na její výstavbu dřevo nebo je toho víc, čím šetří přírodu?

Ano, jedná se o tzv. uhlíkovou stopu, protože stromy po dobu svého růstu odnímají z ovzduší CO2. Při úvodní schůzce vám dokážeme představit i toto množství CO2, které množství stromů použitých na váš dům z přírody odebralo.


  • Je vhodnější postavit dřevostavbu na zemní vruty, patky, piloty nebo na pevné základy?

Vždy je to otázka konkrétní situace, svažitosti, podloží. Nedělá nám problém pracovat jak se standardní základovou deskou, tak crawl space.


  • Jaká střecha je nejvhodnější na dřevostavbu? Hodí se na ni i klasická taška?

Ano, drtivá většina našich realizací má betonovou tašku. Máme dobré zkušenosti se značkami KM beta, Terran či Betonpres apod.


  • Jelikož máme dvě auta, chtěli bychom pořídit do dřevostavby dvougaráž, je to možné?

Ano, standardně garáž pro Vašeho miláčka  vybavíme 5m širokými vraty, nezávislou ventilací a hasícím přístrojem.

Chcete začít stavět? Kontaktujte nás a ušetřete.