Stavební povolení a příprava ke stavbě dřevostavby

Nyní se nacházíte v sekci poradny zaměřené na stavební povolení a přípravu ke stavbě dřevostavby. Veškeré dotazy, které směřují k tomuto tématu, zodpovídáme do 2-3 pracovních dnů. Pokud jste nenašli odpověď na Váš dotaz již v zodpovězených otázkách, kontaktujte nás. Děkujeme.

  • Jak dlouho obecně trvá výstavba dřevostavby?

Vždy mnohem rychleji než výstavba konvenční zděnou cestou. Dřevostavbu na klíč dokážeme zrealizovat od 3-6 měsíců od podpisu smlouvy.


  • Přemýšlím o postavení bungalovu svépomocí. Mám zkušenosti pouze s pomocí na stavbě zděného domu. Doporučili byste mi v tomto případě pustit se do stavby svépomocí nebo je lépe se zaměřit jen na dotvoření interiéru?

Máte-li šikovné ruce, dokážete postavit dřevostavbu sám. Bude-li to váš třetí dům, můžeme vřele doporučit jinak se obraťte na nás – dle pravidla „první dům postavit pro nepřítele, druhý dům pro přítele, třetí pro sebe“.


  • Je možné začít stavět dřevostavbu i v zimě?

Samozřejmě, jedná se o suchý proces. Pouze základová deska je etapa, která je závislá na teplotních podmínkách.


  • Rozhodl jsem se pro stavbu dřevostavby na klíč s tím, že budu na průběh stavby podle potřeby dohlížet. Na co hlavně si mám dát pozor?

Jsou to etapy kontroly tepelných izolací, vzduchotěsnosti, sádrokartony – tyto etapy jsou v našem pojetí vždy v předstihu avizovány v podobě kontrolních dní.


  • Uvažuji o dřevostavbě svépomocí. Je možné získat od Vaší firmy nějaké rady ohledně stavby? Lze si nechat od Vás postavit jen hrubou stavbu a zbytek si případně již zajistit ve vlastní režii?

Ano, jsme schopni provést např. jen hrubou stavbu nebo vás vzít na stavbu a naučit základním principům výstaby. Není nic horšího, než zkoušet svoje dovednosti na svém domě!


  • Pomáháte také s vyřízením stavebního povolení pro stavbu dřevostavby?

Ano, i tato etapa patří k našim službám a dokážeme ji zajistit.


  • Koupil jsem si pozemek pro dřevostavbu, který je ve svahu a zatím zde rostou ovocné stromy. Je nutné před položením základové desky stromy vytrhat a terén srovnat, nebo to zajistí Vaše firma, pokud se rozhodnu pro objednání dřevostavby u Vás?

Doporučujeme jako dobří hospodáři nejdříve sklidit úrodu a poté stromy vykácet. To můžete provést vlastními silami nebo přímo při terénních pracech v rámci výstavby základové desky, kdy je k dispozici těžká technika.


  • S manželem uvažujeme nad pořízením dřevostavby. Rádi bychom ale měli i sklep na uskladnění brambor, zeleniny a jablek. Je reálné postavit podsklepenou dřevostavbu nebo musíme sklep pořídit zvlášť?

Z vlastních zkušeností doporučujeme spíše výstavbu sklepa zvlášť, s nezávislou ventilací, oddělenými místnostmi pro skladování sklizně.


  • Lze postavit dřevostavbu také ve svahu? Bohužel mám pozemek, který je v poměrně prudkém kopci a netuším, jestli by i v takovém terénu šla dřevostavba postavit - a pokud ano, co by to obnášelo.

Samozřejmě, je nutno počítat s tímto i při založení objektu – efektivní způsob založení je vždy otázka č. 1.

Chcete začít stavět? Kontaktujte nás a ušetřete.