Možnosti rekonstrukce, údržba a opravy dřevostaveb

Nyní se nacházíte v sekci poradny zaměřené na možnosti rekonstrukce, údržby a opravy dřevostaveb. Veškeré dotazy, které směřují k tomuto tématu, zodpovídáme do 2-3 pracovních dnů. Pokud jste nenašli odpověď na Váš dotaz již v zodpovězených otázkách, kontaktujte nás. Děkujeme.

  • Když se rozhodnu pro určitý typ domku, půjde v budoucnu dodatečně upravit? Třeba zvětšit nebo zmenšit pokoj apod.? Jak moc to bude náročné a nákladné?

Naše vnitřní příčky jsou buď dřevěné konstrukce či sádrokartonové konstrukce, v obou případech je jednoduchá demontáž a následná nová montáž.


  • Co obnáší údržba dřevostavby (dřevěné fasády)a jak často je nutné ji provádět? Uvažuji o dřevostavbě s klasickým dřevěným vzhledem, tzn. bez omítky. Předpokládám, že se dřevo musí časem nějak omývat apod.?

Údržba spočívá v obnovování nátěru, který se doporučuje po 5-10 letech.


  • Jak by se vyřešil problém, kdybychom se v průběhu bydlení rozhodli třeba předělat dveře uvnitř domu na jiné místo? Ve zděné stavbě by se díra po původních dveřích zazdila. Jak by se to ale vyřešilo u dřevostavby?

Demontuje se nejdříve sádrokarton, postaví nová příčka a do ní se zabudují dveře. I tento pozáruční servis u nás je samozřejmostí.


  • Uvažuji o tom, že si nechám přírodní vzhled dřevostavby také v interiéru. Jen nevím, když dojde k odření či uštípnutí části dřeva třeba při stěhování nábytku, jak se dá takové místo potom "zaretušovat"?

Palubkový obklad je méně náchylný k poškození než vymalovaný sádrokarton, vše se dá naštěstí zatmelit a přemalovat.


  • Máme spoustu obrázků na stěny, které bychom chtěli v dřevostavbě mít, a také si potrpím na různé poličky apod., které často ráda předělávám na jiná místa. Ve zděném domě se díry po vrutech zasádrují, jak se to ale řeší v dřevostavbě?

Obdobně, použijte místo sádry speciální tmel na sádrokartony.


  • Uvažuji nad rozšířením dřevostavby. Je reálné postavit k dřevostavbě také přístavbu?

Ano, i tyto možnosti jsou reálné. Je dobré na toto myslet a na stávající dřevostavbě zakomponovat do fasády zpevňující prvky.


  • Provádíte také opravy dřevostavby - v záruční i pozáruční době?

Jsme k dispozici jak v záruční době, tak většinou zdarma i v pozáruční době – za kvalitou stojíme a k jekékoli odchylce se stavíme čelem.


  • Dodáváte i nějaké "náhradní díly" k dřevostavbě? Např. náhradní lišty apod.?

Při předání domu vždy necháváme na domě náhradní komponenty, které se mohou užíváním poškodit – např. střešní tašky, obklady, dlažby apod.


  • Mám obavu ze sádrokartonů a z věšení různých obrázků a poliček. Jak toto řešíte?

Místa s budoucí větší zátěží (horní skříňky kuch. linky, digestoř, boiler, kotel apod.). automaticky zpevňujeme dřevěným profilem za sádrokartonem. Na přání Vám vyztužíme prostory, které budete chtít.  Jednoduchý návod jak čím připevňovat předměty na sádrokarton naleznete zde.


  • Lze postavit přízemní dřevostavbu s tím, že by měla větší půdu, která by byla předpřipravena na případné dostavění patra, jako se to někdy dělá u zděných domů?

Ano je to možné a na přání tak provádíme.

Chcete začít stavět? Kontaktujte nás a ušetřete.