Křempířské práce na dřevostavběPod klempířské prvky zahrnujeme žlaby, svody, oplechování komínuvikýřů apod. Standardně používáme lakovaný pozinkhliník či titanzinek. V obou případech máte zaručenu bezúdržbovost, odolnost a rezuvzdornost. Používáme materiály výrobců Lindab, Dekrain, Prefa.

Píšeme také o střešních krytinách, popisujeme celý průběh výstavby dřevostavby.
 

Používané materiály na dřevostavbě

Pozink

Pozink je galvanicky pozinkovaná ocel. Nejrozšířenější a nejznámější materiál. Mezi jeho nevýhody patří kratší životnost díky korozi. Životnost běžně 20 let, záleží na povrchových nátěrech.
 

Lakovaný pozink

Lakovaný pozink má dobré mechanické vlastnosti pozinkované ocele jsou vylepšeny dodatečnou ochranou proti korozi. Povrchová úprava je nanášena v síle 25 mikrometrů polyreutanu z obou stran, poté nastupuje lakování. Běžná životnost tohoto materiálu je 40 let.
 

Lakovaný hliník

Lakovaný hliník má přední vlastností nízkou hmotnost, vysokou odolnost proti korozi, nemagnetický materiál – to jsou vlastnosti lakovaného hliníku. Volbou tohoto materiálu máte jistotu až 70 leté živostnosti.
 

Titanzinek

Titanzinek tvoří jako základ čistý zinek s příměsí mědi a titanu. Díky tomu je tento materiál odolný povětrnostním podmínkám bez jakékoli povrchové úpravy po dlouhá desetiletí. Běžná živostnost 80 let.

 

Ukázky provedení:

 

 

Chcete začít stavět? Kontaktujte nás a ušetřete.