Dotazy k financování dřevostaveb

Nyní se nacházíte v sekci poradny zaměřené na financování dřevostaveb. Veškeré dotazy, které směřují k tomuto tématu, zodpovídáme do 2-3 pracovních dnů. Pokud jste nenašli odpověď na Váš dotaz již v zodpovězených otázkách, kontaktujte nás. Děkujeme.

  • Zajímají mě možnosti financování. Zprostředkováváte svým klientům také možnost úvěru na dřevostavbu?

Ano, i tuto možnost zprostředkování zajišťujeme.


  • Dá se u Vás pořídit i stavba na míru do milionu, případně do milionu a půl, nebo si musím vybrat některý z typových domků?

Vše je dáno Vašimi potřebami. Pakliže máte striktně omezený rozpočet a představu jak by měla dřevostavba vypadat, dokáže náš projektant ve spolupráci s rozpočtářem namodelovat dům, který bude vyhovovat Vašim potřebám.


  • Kolik ušetřím za vytápění dřevostavby oproti topení ve zděném domě? Mám na mysli starší nezateplený zděný domek s plastovými okny, poměrně silnými stěnami a původní střechou.

Vše je dáno tloušťkou izolačních materiálů. Naše stěny dosahují min. U=0,17, na přání dokážeme tuto hodnotu snížit na úroveň pasivního domu, dům doplnit rekuperací apod.


  • Neklesá léty hodnota dřevostavby, jak se někde uvádí? Jakou hodnotu bude mít např. po padesáti letech?

Hodnota dřevostavby neklesá, na pokles či zhodnocení má vliv více faktorů (lokace, dopravní dostupnost, vybavení a příslušenství domu, orientace, půdorys domu...)


  • Do budoucna (cca do 5 let) uvažuji o pořízení dřevostavby. Říká se ale, že v České republice není dřeva nazbyt a tak mám obavy, jestli se kvůli tomu časem dřevo nepodraží a tím i výstavba dřevostavby?

Cena stavebních materiálů po letech stagnace postupně roste, je proto velice pravděpodobné, že v tomto horizontu bude cena vyšší než nyní.

Výši splátky u Vašeho úvěru si můžete spočítat v hypotéční Kalkulačce.

Chcete začít stavět? Kontaktujte nás a ušetřete.